OEM Factory for Time Delay Module 12v Relay Module - BND-50/IR1 – Bainian
Short Description:
24 Hour Mechanical Timer Module 36 ON/OFF per day 5 pins, SPDT With index With ON/OFF/Timing switch knob Product size: 44 × 68 × 43 mm Min. Setting time: 20 minutes Max. Setting time: 24 hours 125V~, 60Hz, 15A, or 250V~, 50Hz, 16A
Product Detail
Product Tags
Related Video
Feedback (2)
OEM Factory for Time Delay Module 12v Relay Module - BND-50/IR1 – Bainian Detail:
24 Hour Mechanical Timer Module
36 ON/OFF per day
5 pins, SPDT
With index
With ON/OFF/Timing switch knob
Product size: 44 × 68 × 43 mm
Min. Setting time: 20 minutes
Max. Setting time: 24 hours
125V~, 60Hz, 15A, or 250V~, 50Hz, 16A