2017 China New Design Time Delay Relay - BND-50/F19A – Bainian
Short Description:
24 Hour Mechanical Timer, IP20 48 ON/OFF per day  With load indicator  With switch knob With children protector With grounded pin Min.Setting time: 15 minutes Max.Setting time: 24 hours 230V~, 50Hz, 16A
Product Detail
Product Tags
Related Video
Feedback (2)
2017 China New Design Time Delay Relay - BND-50/F19A – Bainian Detail:
24 Hour Mechanical Timer, IP20
48 ON/OFF per day
With load indicator
With switch knob
With children protector
With grounded pin
Min.Setting time: 15 minutes
Max.Setting time: 24 hours
230V~, 50Hz, 16A